Svatební přirážka existuje! 😤

 

Mohla jsem tady jen odložit fotky téhle jarní modro-bílé svatby, ale nakonec jsem se rozhodla k nim připojit i příběh jejich vzniku. Jako jeden malý příklad za spoustu už uvázaných svateb. A třeba se na konci dobereme i toho, jak to je s tou přirážkou na slovo „svatební“.

 

Ale pojďme dát na začátek malou tipovačku: Co myslíte❓

 

1. Kolik dodavatelů květin jsem poptala, abych sehnala na konci dubna modřence?
2. Kolikrát jsem si musela pro objednávku do velkoobchodu jet?
3. Z kolika stonků květin byla svatební kytice navázaná?
4. Byla nevěsta s kyticí spokojená?
Tak jak to nakonec bylo?
 
Sehnat do kytice modřence! To bylo velké přání nevěsty Jany. Jedna z mých starší modřencových kytic byla vlastně důvodem, proč mě oslovila, abych uvázala i tu její svatební. Zamilovala se do ní na první pohled. Jasně, moc šancí jsem jí vzhledem k termínu nedávala. Hledaly jsme i jiné varianty drobných modrých kvítků, ale modřence byly nej! A protože svatba je prostě něco výjimečného a jedinečného, přemýšlela jsem, psala jsem, telefonovala (celkem to bylo na 6 míst). 🧐🥴 Bohužel to v jednu chvíli vypadalo, že ani holandská burza, ani čeští pěstitelé buď nic nemají, nebo schraňují pro vlastní objednávky. A tak jsem číhala dál. 🕵️‍♀️ A bdění na webu burzy se nakonec vyplatilo. Z posledních 150 kusů modřenců, co blikly krátce v eshopu, jsem jich 50 ukořistila! Třetina modřenců z celé burzy mířila ke mně! Hurá. 😁Všechno klaplo. Objednávka potvrzená a já vyrazila v daný den do velkoobchodu. No, neradovala jsem se dlouho. Moje květiny zůstaly někde neznámo kde viset. Naštěstí čas do svatby ještě byl. Takže druhý den znovu cesta do VO. Další dopoledne v čudu. ALE UF – krabice tu byla! Chvíle napětí při jejím otevření ….. objednávka dorazila kompletní i včetně MODŘENCŮ v super kvalitě. Vše je odpuštěno!
 
Po očištění květin a jejich odpočinku ve vodě jsem se pustila do vázání. Možná se to nezdá, ale svatební kytice – kde jsou čistě květy bez zeleně 🍃, a to ještě květy jemné – potřebuje vážně hromadu materiálu, aby cílová kytice vytvořila potřebnou hmotu. Tady to je asi zbytečné napínat – ano, v kytici bylo přes 70 jednotlivých stonků. Co za květiny jsem použila? No kromě modřenců v ní najdete pryskyřníky, frézie, eustomy a astilbe. Přehlídka jemné krásy.
 
A přicházím k poslední otázce dnešního kvízu! Co myslíte, byla nakonec nevěsta spokojená? Vždycky mi spadne kámen ze srdce, když dostanu zprávu, jako tuhle od Jany: „Kytice byla nad očekávání nááádherná. Moc děkuji!“ 🥳Takže spokojená byla a všechny tyhle tanečky kolem se vyplatily. Já můžu tuhle modřencovou svatbu s dobrým pocitem uzavřít a těšit se na krásné fotky ze svatby, které u mě snad za nějaký čas přistanou. 📩
 
Ale proč vám tohle všechno sem vlastně píšu? Chci vám ukázat, že svatební přirážka existuje – nebo vlastně to tak možná vůbec není? Možná prostě slovo svatební neznamená dražší jen tak. Možná to znamená jedinečný, výjimečný, s největší prioritou a péčí řešený!
 
Proč nemůžeme takovouhle kytici srovnávat s kyticí gratulační z květinářství? Možná proto, že květinářka nepotřebuje řešit milion podrobností kolem obdarovaného – i když ta správná by se měla aspoň zeptat pro koho kytice bude. Nemusí shánět po všech květinových čertech neobvyklé druhy kvítí. Extra jezdit několikrát k dodavateli. Prostě vyberete z toho, co je zrovna na krámě. A i tak – zkuste si koupit 70 stonků čehokoli – levné to nebude!
 

Pokud patříte k nevěstám, kterým stačí na svatbu prostě něco do ruky, protože se to tak dělá, pak můžete jít ráno před svatbou do květinářství a nějakou kytku z aktuální nabídky vzít s sebou na obřad. 👩‍❤️‍💋‍👨

Jestli ale chcete květiny jedinečné – šité na míru přímo vám – pak je to zakázková služba. V ní se s velkou péčí plní vaše sny. Jestli je tohle cesta pro vás, pak přijďte za mnou a já se pokusím vaše sny převést do reality. Nebudu vám slibovat nemožné a budeme mít vždy záložní variantu. Přesto se ale stejně jako s modřenci u Jany pokusím splnit i přání někdy nelehká. Vaše nadšení z výsledku totiž naplňuje i mě a pak to celé jako jeden uzavřený kruh může fungovat a dávat smysl.

Máte zájem o květiny z mé dílny? Pak Vás zvu k sobě na stránky do sekce svatební.