Otázky a odpovědi

Je svatební kytice dražší než dárková?

Častá otázka, která proběhne hlavou asi každému, kdo chystá svatbu. Odpověď není tajemstvím…

Aby vznikla kompaktní svatební kytice, je potřeba velké množství květů. I když se to tak nemusí zdát, na rozdíl od dárkové kytice je v ní jednoduše potřeba více materiálu.

Některé nevěsty si v kyticích přejí luxusní a hodně drahý materiál, jakým jsou například konvalinky či růže David Austin – v kombinaci s nutností velkého množství materiálu v kytici – je logicky konečná cena vysoká.

Svatební květiny musí také dostat speciální péči, aby vydržely tak náročný den, jakým pro ně svatba je. Dlouhá doba bez vody, výkyvy teplot, časté manipulování či pokládání květinám moc nesvědčí, proto je potřeba rostlinný materiál předem dobře ošetřit – to chce čas navíc a i speciální ošetření.

Svatební kytice není zdaleka jen samotná vazba – stylem teď hned a tady – předcházejí jí pečlivé diskuze s nevěstou, přípravy, plánování, kalkulace – to vše si žádá svůj čas a tím pádem i peníze.

Na čem lze ušetřit?

Volte především sezónní květiny, udržíte tak rozumnou cenu a květinová výzdoba bude vypadat autenticky. Také pomůže netrvat na přesném druhu či odstínu jedné či druhé květiny v kytici. Florista pak má volnější ruce a může vybírat květiny nejen podle kvality (pro mě stále ale nejdůležitější podmínka při nakupování), ale i podle ceny. Tak se dá do značné míry přizpůsobit květinová výzdoba vašemu rozpočtu.

Mezi celoroční stálice, které odvedou dobrou službu a nezruinují vás, pak patří například velkokvěté karafiáty, germini či chrysantémy.

Máte ještě další otázky ohledně svatebních květin, pak koukněte i na můj blog. Věřím, že tam odpovědi najdete.

https://rozkvetladilna.cz/svatbou/nejcastejsi-kvetinove-otazky-ze-svatebnich-for-1-2/ 

https://rozkvetladilna.cz/svatbou/nejcastejsi-kvetinove-otazky-ze-svatebnich-for-2-2/