Znáte ten pocit, něco dlouho hledáte, prohlídnete toho kupu, už vás to pomalu přestává bavit. Pak najednou vstoupíte na jedno z těch míst a víte, že je to ono!

Rozhodla jsem se, že vám sem vyberu 7 míst, která jsem poznala díky svým nevěstám a třeba naťuknou i vás, abyste je jeli omrknout a zamilovali se do nich!

A jen tak na okraj – vhledem k tomu, že jsem ulítlá na kytky, tak počítejte s tím, že vy výběru bude většina míst se zahradou nebo rovnou celým parkem!

 

 1. Farma Všetice je asi už docela profláknuté místo nedaleko Benešova. Místa tam budete mít kupu a obřad můžete mít v altánku nad jezerem. Areál je to rozlehlý, takže o soukromí je postaráno a za sousedy budete mít koně.

  Svatební místo

  Statek Všetice – svatební místo

 2. Dvůr Hoffmeister je taky místo pro milovníky koní kousek od Kladna. Tenhle dvůr má asi nejmenší zahradu ze všech vybraných míst. Na obřad a na následnou párty ale úplně dostačující. A nádherná je stodola, kde se konají hostiny.
  Svatební místo

  Dvůr Hoffmeister – svatební místo u Kladna

   

 3. Statek Luníkov je krásné místo u Kralup nad Vltavou, co má ducha. S velmi vkusným přírodním bazénem, bylinkovými záhonky a loubím z vinné révy.
  Svatební místo

  Statek Luníkov svatební místo u Kralup nad Vltavou

   

 4. Modrý mlýn se nachází nedaleko Mělníka, líbí se mi na něm, že má kolem sebe zahradu, kde to je na romantický obřad jak dělané. Najdete tady spoustu zákoutí na fotky i na zašití. A jste mimo zbytek civilizace, což je taky velká výhoda.
  Svatební místo

  Modrý mlýn – svatební místo u Mělníka

   

 5. Statek Blažejovice je ze všech mých tipů od Prahy nejdál. Nachází se u Ledče nad Sázavou. Je to ale nádherně zrekonstruovaný statek se zahradou, co má prostě atmosféru.
  Svatební místo

  Blažejovice – svatební místo u Ledče nad Sázavou

   

 6. Zámek Svinaře najdete mezi Berounem a Dobříší. Tohle místo má taky velké kouzlo. Pokud hledáte nablýskané zámecké prostory, tak vás asi nezaujme. Když ale máte rádi kouzlo nevypiglovaných prostor, tak vás Svinaře dostanou stejně, jako mě. A určitě tušíte, že i tady najdete zeleň, když jsem to místo vybrala. Ano, součástí je dokonce celý park!

  Svatební místo

  Zámek Svinaře nedaleko Karlštejna

 7. Botanická zahrada Praha Troja nesmí chybět. Je vám to doufám jasné? 🙂 Sice tady nemůžete pařit celý den, nebo se tu ubytovat. Na obřad je to ale ta největší a nejkrásnější zahrada. Obřad u Kapličky sv. Kláry s výhledem na celou Prahu je prostě dechberoucí!

  Svatební místo

  Botanická zahrada Praha Troja – svatební místo

 

To už bylo sedm?! Hmmm…. Jak tak přemýšlím, těch krásných mít je tolik, že budu muset ještě přidat další díl tohohle seriálu. Chtěli byste? Přidejte do komentáře i vaše tipy!

A pokud byste rádi koukli i na další svatební tipy a inspiraci, najdete ji na blogu, nebo v sekci svatební květiny.