Plánujete svatbu? Čím začít a jak pak dál?

Máte pocit, že je toho na plánování svatby prostě hrozně moc? Kde začít?

Za těch deset let, co se ve svatbách pohybuju, bych řekla, že žebříček je následující:

 

  1. Jako první je určitě důležité domluvit si termín a zajistit oddávajícího, pokud to není nikdo přímo z matriky.
  2. Najít místo svatby. Někdy je potřeba bod 1. a 2. řešit společně. Pak už záleží, co je pro vás větší priorita – vysněný termín – pak hledám místo a oddávajícího na svůj termín. Mám vysněné místo? Pak se pídím po volných termínech v kalendáři toho pohádkového prostoru. A jen pro info – někde je potřeba rezervovat klidně dva roky dopředu.
  3. Máte termín, místo i oddávajícího? Tak hurá kouknout a zarezervovat fotografa a případně k němu i video. Fotograf nemá šanci být na více místech najednou, takže co termín, to pouze jedna svatba. Jestli máte nějakého vyhlídnutého, hned si ho chňapněte.
  4. Fotograf už vás má v notesu a vy můžete s lehkým srdcem koukat po svatebních šatech. Nechat ušít – nebo půjčit? I tady počítejte s dostatečnou dobou, než bude volný termín na zkoušení a pak ať je dost času na ušití!
  5. Tak a tady to přichází – teď můžete plánovat všechno ostatní. Přesně tohle je moment, kdy je nejlepší přijít i za mnou, protože už víte, k jakým šatům budeme kytku ladit, jak vypadá svatební místo. A můžeme začít plánovat, co všechno tam nazdobíme. Potřebujete více informací ohledně květinového plánování? Pak tudy, prosím!
  6. Co všechno ještě řešit? Catering, svatební dort, kadeřnici, vizážistku, hudbu,… Je toho všeho na vás moc? Pak se někdy mezi bodem 3-4 zamyslete, jestli by pro vás nebyla prospěšnější svatební koordinátorka, která umí hodně pomoct a ulehčit.
  7. A ještě jeden tip: Máte nějakého vysněného dodavatele – třeba na svatební dort, nebo Rozkvetlou dílnu na květiny? J Pak se vykašlete na seznam a termín rezervujte klidně dřív. Bude váš a až pak budete mít všechny potřebné informace, je možné se pustit v pohodě do plánování!