Je pro vás Rozkvetlá dílna jako dodavatel svatebních květin vhodná?

Často při schůzkách s nevěstami slyším, že jsou vděčné za to, že si na ně někdo ze svatebních dodavatelů udělá čas a vyslechne celou jejich představu o konceptu, kterou mají. Jsou vlastně mile překvapené, že je tu najednou někdo, kdo výzdobu vidí v souvislostech a neočekává, že přinesou jednu fotku a podle té se prostě tak nějak jejich svatební kytice a celá výzdoba udělá. A přesně o to se snažím.

Jo jo, i pro mě je tohle všechno důležité. A nejlepší výsledky vznikají, pokud s nevěstou a ženichem „mluvíme stejnou řečí“. Pak to funguje. A abychom rozklíčovali hned na začátek, jestli jsou naše představy podobné, nabízím pár pomocných bodů. Tak co, hodíme se k sobě?
Svatební kytice luční

Svatební kytice luční pro jarní nebo letní svatbu.

Nebude to klapat, pokud:

– chcete přesnou kopii svatební kytice z fotografie;

(Stejně jako třeba malíři, i my floristé máme každý svůj styl vazby. Ten cizí napodobovat nechci, ani neumím.)

– trváte pouze na jedné jasné představě (fotografii z Pinterestu), přes kterou nejede vlak;

(Ten správný koncept je potřeba brát z vícero směrů – místo svatby, roční doba, šaty nevěsty a v neposlední řadě rozpočet. A ještě jedno velké pozor! Svatební koncepty z Pinterestu jsou pro naše zeměpisné šířky často nereálné.)

– potřebujete do kytice modře barvené růže nebo jinak „zjizvené“ květiny;

(Tohle je čistě osobní – nemám ráda uměle barvené květiny, růže namáčené v čokoládě a podobné šílenosti ani nezmiňuji. To už raději sáhnu po umělých květinách.)

– je pro vás důležité vědět naprosto přesně do posledního stonku, kde bude umístěná jaká květina v kytici nebo výzdobě.

(Kouzlo živých květin je v tom, že je každý stonek jiný. Každý květ jinak velký, ohnutý nebo nakvetlý. Proto není možné přesně dopředu říct, že např. na svatebku použiju 5 pivoněk, 12 eustom a 3 eukalypty. Jednou to tak může být, podruhé květiny nakvetou jinak a bude jich do „stejné“ kytice potřeba trochu víc nebo míň. Nemluvě o tom, že mě hrozně baví kytice doplňovat zrovna kvetoucími rostlinkami – například kvetoucí bylinky jsou moje slabost!)

svatební kytice s pivoňkou - jarní svatba

svatební kytice s pivoňkou – jarní svatba

Klapne to, pokud:

– se Vám moje dosavadní práce líbí;

(Zvu vás do své svatební galerie, kde najdete fotky řady květin. Stejně tak je pro vás připravená inspirace na FB a Instagramu . A tím to nekončí, při osobním setkání prolistujeme katalog. Další vhodné kytice a dekorace vám ukážu na fotkách, které jsem ještě nezveřejnila.)

– chcete slyšet i můj názor a vidět mé návrhy;

(Svatby připravuju už deset let, takže se s vámi ráda podělím o vychytávky tak, aby byl výsledek dokonalý.)

– jsou pro Vás květiny důležitou součástí svatebního dne;

(Nadšení z květin je nakažlivé a já ho na vás ráda přenesu.)

– dává Vám smysl květinová výzdoba odpovídající roční době;

(Tulipán v říjnu a pivoňka v srpnu prostě nejsou to pravé ořechové. Kytice se skládá daleko lépe, pokud vše společně ladí.)

– stačí Vám, pokud se domluvíme na celkovém vyznění svatebního konceptu, barvách, tónech a stěžejních květinách – jednotlivosti už necháte doladit mě.

(Nikdy nemůžeme dopředu predikovat, jaké bude počasí. Jestli nebudeme na poslední chvíli měnit obřadní místo z venkovního na to vnitřní. Nikdy nemůžu zaručit, že dojdou přesně ty květiny, které objednávám. Vždy se může něco někde zaseknout. Nevyjít. Udělám vše proto, aby výsledek byl dokonalý a vše ladilo. Malé zádrhele ale nastávají a bez vaší důvěry to nepůjde. Chcete vědět, jaké zádrhele nás můžou potkat? Tak pak by vás mohl zaujmout článek na blogu s názvem Svatební přirážka existuje.

Zimní svatba - boho

Zimní svatba – boho s tulipány.

Stále se k sobě hodíme? Perfektní!

Napište mi na info@rozkvetladilna.cz, poptejte svatební termín a můžeme začít plánovat!

V říjnu 2022 otvírám rezervace na sezónu 2023. 

Těším se na vaše květinové výzvy!

Jana Čechová, Rozkvetlá dílna