Chystáte se na schůzku se svatebním dodavatelem a ladíte, co mu všechno o svých požadavcích říct? Počkejte – přečtěte si tenhle článek a strategii otočte.

A kravinec do kytice dáme?

Tak co, přály byste si ho do kytice?

Jo, že nevíte, jak vypadá, ale co ten název…?! Fakt divný!

A ejhle, vždyť on splňuje přání mnoha nevěst! Ano, ano – je to ta jemná světlá růžová, která trhá žebříčky oblíbenosti!

Jak se k němu a dalším utajeným kráskám ale dopracovat při domluvě s floristou?

Dám vám tajný tip! Při schůzce není nejdůležitější říct, jaké květiny v kytici chcete, ale HLAVNĚ, které tam fakt nechcete – ať už kvůli alergii, špatné vzpomínce nebo prostě jen kvůli nevysvětlitelné averzi. Tahle informace floristům rozvazuje ruce! A PAK už nechte výběr těch správných květin s důvěrou na něm. Těm správným profíkům bude stačit, když si sladíte barevné spektrum a styl kytice. Pak už mu možnosti naskakují přímo před očima.

A zkusme to i obráceně! Tip pro floristy – VŽDY se ptejte, které květiny snoubenci opravdu, ale opravdu ve výzdobě nechtějí! Jen tak se vám otevírají možnosti do kytic zakomponovat třeba ten zmíněný kravinec, slaměnky nebo třeba afrikán!

Že oslovený květinář tyhle kytky nevede a nezná? Ano, není to klasická výbava

A ano, tušíte správně – nejde o sortiment dostupný běžně v každém květinářství. Na fotkách jsou mé výpěstky, které moc ráda do vašich kytic míchám.

Chcete je taky?  Tak si nezapomeňte rezervovat termín svatby  – stačí napsat na můj mail info@rozkvetladilna.cz. Máte to ke mně daleko? Doporučuju se porozhlédnout po lokálních pěstitelích květin. Určitě vám spoustu neokoukaných květin taky doporučí!

Tak ať se pánování daří, milé nevěsty a milí ženichové!

Máte další otázky ohledně svatební květin. Najdete je ve složce Svatební květiny, nebo v dalších blogových článcích.