A je tu druhá část otázek a odpovědí na téma svatební květiny. Pokud vás první část minula, tak ji najdete zde. A pokud vám nějaké otázky a odpovědi chybí i tam, tak ještě zkontrolujte rubriky přímo ve svatební záložce – odkazy najdete také na konci článku. No a jestli i tak budou ještě nějaké nejasnosti, tak napište a ráda vám odpovím. A teď už pojďme na to! 

Kdo a kdy vyzvedává květiny?

Ani v tomto případě neexistují přesná pravidla. Většinou květiny vyzvedává ten, kdo má zrovna čas – ženich, svědkyně, rodiče….Květiny můžete vyzvednout buď večer před svatbou, nebo až ráno před obřadem. To už záleží na vašem itineráři a počtu ochotných pomocníků. Termín vyzvednutí je na domluvě s vaším květinovým dodavatelem. Je dobré také zvážit, jestli nebude lepší, aby vám florista květiny dovezl přímo na místo obřadu. Co si budeme povídat, před svatbou příliš času a volných lidí na vyzvedávání všehomožného není.

Slunečnicová svatební kytice

Slunečnicová svatební kytice

Vydrží květiny, pokud je vyzvednu den předem?

Tady můžu mluvit jen za sebe a svou práci. Ano, moje květiny to v pohodě vydrží. Pracuji pouze s čerstvým a kvalitním materiálem. Svatební květiny speciálně ošetřím, aby dlouho vydržely a zvládly i určitou dobu bez vody. Samozřejmě pokud panují extrémní vedra, je nutné květiny převážet opatrně a ve vodě. Ideálně je můžete vyzvednout třeba až později večer, kdy se alespoň trochu ochladí a slunce nepálí do auta. Květiny je nutné po převozu dát ihned do vody (pokud ve vodě už nejely) a na co nejchladnější místo – ideální je vlhký chladný sklep. Tma květinám nijak nevadí.  Pokud převezmete den předem i květinové šperky jako náramky nebo věnečky, které jsou bez vody, tak je co nejdéle držte v lednici. Tam jim bude dobře. Ode mě je dostanete opět ošetřené a zabalené tak, aby noc a třeba i další den v lednici pěkně vydržely a na obřad a focení byly v dobré kondici.

Květinový náramek se živými květinami

Květinový náramek se živými květinami

Mám chtít živou, nebo umělou kytici a svatební výzdobu?

A ta nejkontroverznější otázka na konec!  Ano, pro někoho jsou umělé květiny nemyslitelnou variantou a já to zcela chápu. Upřímně se přiznám, že u mě živé květiny také vedou. Pokud je ale pro vás živá květina z nějakého důvodu komplikací, tak klidně zvolte umělou. Ani zde nejsou žádná striktní pravidla a je to pouze o vás a vašem pocitu! Když se pro umělé květiny rozhodnete, doporučuji vybírat kvalitní kusy. Já třeba příliš nepoužívám umělé tulipány, protože jsou na dotek vážně hrozně umělé, i když na fotkách to tak nevypadá. Když umělé květiny kupuji, je pro mě důležité, aby působily přirozeně. Jejich výhodou je, že žádná barva není problém, extrémní vedra je neponičí. Stejně tak můžete mít v září pivoňky a v prosinci konvalinky – ale i tady bych byla opatrná a snažila se udržet jistou míru autenticity vzhledem k roční době. Zároveň bych ale ráda rozptýlila domněnku, že umělá kytice vyjde levněji než živá. Pokud volíte kvalitní květiny, může to být přesně naopak. Ovšem po svatbě vám zase zůstane na památku, nebo ji naopak můžete dál prodat a tím se pořizovací cena vlastně sníží. Pokud pokukujete po umělé kytici nebo umělé výzdobě třeba na svatební altán, mrkněte ke mně do E-shopu, kde nějaké umělé kytice a dekorace najdete. Většinou je ale vyrábím na zakázku.

Umělá svatební kytice ve vínové

Umělá svatební kytice ve vínové

Tak co, odpověděla jsem na vaše otázky? Nebo vám tu přeci jen něco chybí? Zkuste si pročíst ještě mé články na stránkách – tedy Jak vybrat květiny, Jak to probíhá a Cenové balíčky. Věřím, že tam najdete také ještě další zajímavé informace. A pokud stále ještě něco chybí, tak to napište do komentáře a já vám odpovím. Ať tu máme všechny otázky a odpovědi pěkně po kupě.